KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14598189
nr 1459 8189
Ingrid Söderman
(1913-1995), Sverige
Träsnitt, Signerad, daterad 1974. Oramat löst blad, 37x50cm
Ingrid Söderman, svensk skulptör och tecknare född 1913, död 1995 .
Utrop:
300 kr
måndag 4 april 2022
kl 20:09:29
Ingrid Söderman
Läs mer om Ingrid Söderman